Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Zadanie nt. „Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji imprez mistrzowskich w Polsce w roku 2022” .

Gdzie słuchać i oglądać?

(10.06.2022) Ponad 130 dziennikarzy relacjonuje przebieg ORLEN 78. Rajdu Polski. Transmisje z wszystkich odcinków specjalnych realizuje z kolei licząca 70 osób ekipa telewizyjna Promotora mistrzostw Europy. Jak zawsze kibice mają do swojej dyspozycji Radio Rajdowe realizowane już od wielu lat przez doświadczony zespól Radia Olsztyn. Nie brakuje także informacji w serwisach informacyjnych RMF FM, największej stacji radiowej w Polsce, współpracującej z Rajdem Polski już od ponad 20 lat! Bezpośrednie transmisję z rywalizacji na odcinkach specjalnych dostępne są w ramach usługi WRC+ oraz w telewizji Motowizja.

Radio Rajdowe

Radio Rajdowe jest z nami od wielu lat i nadaje także w tym roku. Jak go słuchać?

 • Na Mazurach na radiowej częstotliwości 99,6 MhZ (FM).
 • W telefonach i tabletach za pośrednictwem aplikacji Radio Olsztyn dostępnej na systemy Android oraz iOS.
 • Na komputerach, za pośrednictwem strony www.radioolsztyn.pl

 

RMF FM

W Mikołajkach są już dziennikarze sportowi RMF FM, by relacjonować rywalizację na mazurskich szutrach w serwisach na antenie stacji, ale także na www.rmf24.pl.

 

Motowizja i WRC+ All Live

Od sezonu 2022 promotorem europejskiego czempionatu jest WRC Promoter, który w mistrzostwach świata wdrożył rewolucyjną platformę WRC+ All Live. Jej użytkownicy mają dostęp do internetowych transmisji na żywo z odcinków specjalnych, map z licznymi danymi, a także nagrań z kamer pokładowych czy skrótów z poszczególnych sekcji rajdu. Nowy promotor włączył do usługi WRC+ rundy FIA ERC, w tym ORLEN 78. Rajd Polski. Z WRC+ można korzystać na różnych urządzeniach: smartfonach, tabletach, komputerach czy telewizorach.

Oprócz tego wszystkie 14 oesów polskiej rundy europejskiego czempionatu pokaże telewizja Motowizja. Więcej o ORLEN 78. Rajdzie Polski w Motowizji znajdziecie w tej informacji [LINK]. Informacje o ramówce i tym, gdzie oglądać Motowizję można przeczytać na tych stronach:

 

Kanały komunikacji ORLEN 78. Rajdu Polski:

Bieżące informacje w tym komunikaty prasowe, wyniki oraz zdjęcia zamieszcza oficjalna strona internetowa czwartej rundy mistrzostw Europy oraz profil na facebooku i instagramie.

 

Kanały komunikacji FIA ERC:

Na stronie mistrzostw znajdziecie wszelkie niezbędne informacje na temat zawodników, rajdów, punktacji, a także najświeższe wiadomości po każdej pętli rajdu. Oczywiście nie zabraknie wyników na żywo czy galerii zdjęć

 

Motorsport.com Polska

Wywiady z kierowcami, informacje z pierwszej ręki, relacje z odcinków – polska runda europejskiego czempionatu nie mogłaby się odbyć bez dziennikarzy polskiej edycji Motorsport.com. Największego na świecie portalu o sportach motorowych.

 

 •  

 •   
   

 •    
    •  


 •   •  

Marczyk zwycięża
w Mikołajkach

Kalendarz ERC 2022

12-13.03

Rajd Serras De Fafe E Felgueiras

26-27.03

Rajd Azorów

14-15.05

Rajd Wysp Kanaryjskich

10-12.06

ORLEN 78. Rajd Polski

02-03.07

Rajd Łotwy

23-24.07

Rajd Roma Capitale

27-28.08

Rajd Czech Barum Zlin