Gdzie mogę dowiedzieć się wszelkich informacji przed imprezą oraz podczas trwania rajdu?

Firma Top Racing, partner komercyjny Orlen 80. Rajdu Polski uruchomił specjalną infolinię dla kibiców pod numerem 733 100 702 czynną w tygodniu w godz. 9-18 i w soboty w godz. 10-15> Podczas Rajdu od godz. 7 do 20. Pytania można tez zadawać za pośrednictwem skrzynki e-mail kibice@rajdpolski.pl

Gdzie i kiedy zostaną opublikowane szczegółowe mapy odcinków i harmonogram rajdu?

Zostaną udostępnione na oficjalnej stronie rajdu około 2 miesiące przed rozpoczęciem rajdu.

Kiedy i gdzie będę mógł kupić karnet na WRC 80 Rajd Polski?

Przedsprzedaż karnetów w oficjalnym sklepie WRC 80 Rajdu Polski (strona internetowa topgift.pl) rozpoczęła się w dniu 6 lutego 2024 roku, natomiast wysyłka i odbiór zamówień rozpocznie się 22 maja 2024 roku. W trakcie rajdu karnety i bilety jednorazowe będą dostępne do kupienia w Punktach Informacji Kibica oraz przy wejściach na odcinki.

Czy dla dziecka też trzeba wykupić Rally Pass?

Dzieci urodzone w 2012 roku lub młodsze, pod opieką osoby dorosłej posiadającej karnet lub bilet jednorazowy mają bezpłatny wstęp na wszystkie odcinki rajdu (z wyłączeniem trybuny na Super OS Arena Mikołajki).

Wejście dla dzieci urodzonych w 2017 roku lub młodszych na trybunę na Super OS Mikołajki Arena jest bezpłatne (miejsce wyłącznie na kolanach opiekuna posiadającego odpowiedni karnet).

Czy w sprzedaży pojawią się bilety jednodniowe lub jednorazowe?

Nie będzie biletów jednodniowych ale około 2 miesiące przed rozpoczęciem rajdu pojawią się w sprzedaży online bilety jednorazowe na odcinki (w formie biletu PDF). Będą one również dostępne w trakcie rajdu przed wejściami na odcinki i w Punktach Obsługi Kibica.

Czy Rally Pass obowiązuje na 1 osobę?

Rally Pass uprawnia do wejścia na odcinek specjalny jedną osobę.

Czy wstęp na serwis jest biletowany?

Nie, wstęp do strefy serwisowej jest bezpłatny.

Czy osoby niepełnosprawne muszą mieć bilet?

Tak, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie na każdy odcinek specjalny muszą mieć bilet jednorazowy lub karnet kibica. Na terenie Super OS Mikołajki Arena będzie przygotowany specjalny podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Czy Trybuny Gold oraz VIP przy Super OS Mikołajki Arena mają miejsca siedzące?

Tak, Trybuny Gold i VIP posiadają miejsca siedzaące.

Czy z karnetem VIP można wejść na trybunę Gold?

Nie. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na trybunach kibic z karnetem VIP ma możliwość wejścia do strefy stojącej SILVER oraz na trybunę siedzącą w strefie VIP. Na trybunę GOLD może wejść tylko osoba posiadająca karnet Rally Pass GOLD.

Gdzie najlepiej parkować podczas WRC 80 Rajdu Polski?

Najlepszym rozwiązaniem są̨ parkingi przygotowane przy punktach widokowych na odcinkach. Duża powierzchnia tych parkingów pozwoli na wygodne parkowanie, a ich lokalizacja zaplanowana jest możliwie jak najbliżej odcinka specjalnego. Nalepka parkingowa dla kibiców dostępna jest w przedsprzedaży internetowej, w Punktach Obsługi Kibica oraz przy wjazdach na parkingi.

Czy każdy dla każdego pojazdu wymagana jest naklejka parkingowa i czy są ograniczenia dotyczące pojazdów mogących wjechać na parking?

Niezależne od rodzaju pojazdu, aby wjechać na parking trzeba zakupić naklejkę parkingową. Na teren parkingów można wjechać każdym pojazdem o masie do 3,5 tony.

W jakiej kolejności startują zawodnicy?

Na wszystkich odcinkach specjalnych zawodnicy jadą od najlepszych do najgorszych (najlepsi na początku).

Czy noclegi na dziko dopuszczane są̨ w Polsce?

W Polsce biwakowanie „na dziko” jest zabronione (Ustawa o lasach Art. 30.1 W lasach zabrania się: (…) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego).

Należy wziąć pod uwagę również fakt, że większość lasów i łąk należy albo do prywatnego właściciela, albo do gminy. Jeżeli jest to teren prywatny, nie możemy rozbić się bez zgody osoby, która nim zarządza. Najczęściej dowiemy się o tym z rozlokowanych tabliczek lub od samego właściciela.

Czy będzie przygotowane pole namiotowe w okolicach bazy rajdu?

Dla kibiców planujących noclegi w namiotach lub przyjazd camperem i posiadających dowolny karnet Rally Pass organizator przygotował specjalne strefy Rally Camping będące polami namiotowymi z toaletami. Ilość miejsc na Rally Campingach jest ograniczona. Lokalizacja campingów zostanie opublikowana 2 miesiące przed rozpoczęciem rajdu na oficjalnej stronie.

Czy będą udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w postaci wydzielonych miejsc parkingowych i toalet?

W strefach kibica i na parkingach przy OS-ach organizator nie przewidziała specjalnych toalet i miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Wyjątkiem jest OS Mikołajki Arena gdzie przygotowana będzie specjalna strefa oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.

Czy można wnosić do strefy kibica urządzenia rejestrujące?

Tak, każdy kibic może mieć przy sobie aparat fotograficzny, kamerę lub inny sprzęt rejestrujący. Nie jest natomiast dozwolone korzystanie z dronów na całym obszarze rajdu oraz ustawianie kamer typu go pro na trasach odcinków specjalnych.

Czy można wnosić jedzenie oraz napoje do stref kibica?

Można. Jedynym wyjątkiem jest Super OS Mikołajki Arena – który jako impreza masowa podlega pod inne przepisy. Na imprezę masową nie ma możliwości wnoszenia jedzenia i napojów.

Czy można wejść z psem do stref kibica?

Można do stref przy każdym odcinku oprócz Super OS Mikołajki Arena.

Czy można wnosić drabiny, leżaki, itp. do stref kibica?

Można do stref przy każdym odcinku oprócz Super OS Mikołajki Arena.

Czy do stref kibica jest wstęp z rowerem?

Nie ma problemu z wjazdem rowerem do stref kibica znajdujących się przy trasie odcinków specjalnych oprócz Super OS Mikołajki Arena.

Udostępnij.