Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Zadanie nt. „Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji imprez mistrzowskich w Polsce w roku 2023”.

Najczęściej Zadawane Pytania

 

– Gdzie mogę dowiedzieć się wszelkich informacji przed imprezą oraz podczas trwania rajdu?

Firma Top Racing, partner komercyjny ORLEN 79. Rajdu Polski uruchomił specjalną infolinię dla kibiców pod numerem 733 100 702 (przed imprezą w godz. 9-18, podczas rajdu od godz. 7 do 20)

– Kiedy będę mógł kupić karnet na ORLEN 79. Rajd Polski?

Przedsprzedaż karnetów i biletów w oficjalnym sklepie ORLEN 79. Rajdu Polski rozpoczęła się w marcu, natomiast wysyłka potrwa od dnia 8 do 16 maja. Po 16 maja zakończy się dystrybucja internetowa i bilety będą do kupienia w Punktach Informacji Kibica w Warszawie i Mikołajkach.

– Czy Rally Pass obowiązuje na 1 osobę?

Rally Pass zawieszony na tzw. smyczy uprawnia do wejścia na odcinek specjalny dla jednej osoby.

– Czy można wnosić do strefy kibica urządzenia rejestrujące

Tak, każdy kibic może mieć przy sobie aparat fotograficzny, kamerę lub inny sprzęt rejestrujący. Nie jest natomiast dozwolone korzystanie z dronów na całym obszarze rajdu oraz ustawianie kamer typu go-pro na trasach odcinków specjalnych.

– Czy dla dziecka też trzeba wykupić Rally Pass?

Dzieci do lat 12 włącznie mają możliwość bezpłatnego wejścia do wszystkich stref, w których organizator przewidział miejsca stojące. Na Mikołajki Arena przygotowana będzie także specjalna, bezpłatna strefa KIDS ZONE.

– Gdzie najlepiej parkować podczas ORLEN 79. Rajdu Polski?

Najlepszym rozwiązaniem są parkingi przygotowane przy punktach widokowych na odcinkach. Nalepka parkingowa dla kibiców dostępna jest w przedsprzedaży internetowej, w Punktach Kibica oraz przy wjazdach na parkingi.

– Czy noclegi na dziko dopuszczane są w Polsce czy tylko w wyznaczonych miejscach ?

W Polsce biwakowanie „na dziko” jest zabronione (Ustawa o lasach Art. 30.1 W lasach zabrania się: (…) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego). Musimy wziąć pod uwagę również fakt, ze większość lasów i łąk należy albo do prywatnego właściciela, albo do gminy. W tym roku powstanie za to Rally Camping, czyli sieć bezpłatnych miejsc do rozstawienia namiotów lub zaparkowania kampera. Miejsca te zlokalizowane będą przy samej trasie rajdu. Wjazd na Rally Camping jest bezpłatny, pod warunkiem posiadania jakichkolwiek karnetu kibica. Dokładna lokalizacja Campingów dostępna będzie pod koniec maja.

– W jakich godzinach mogę kontaktować się z obsługą sklepu internetowego?

Kontakt ze sklepem jest możliwy pod numerem telefonu kom. 733 100 702 od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 18 oraz w soboty w godz. 11 – 15. Dostępny jest również adres mailowy kibice@rallypoland.pl, pod który można kierować wszelkie pytania.
  •  

  •   
       •  


  •  


  •    •  

Kalendarz ERC 2023

11-12.03

Rajd Serras de Fafe e Felgueiras

05-06.05

Rajd Wysp Kanaryjskich

19-21.05

ORLEN 79. Rajd Polski

17-18.06

Tet Rajd Lipawy

07-08.07

Królewski Rajd Skandynawii

29-30.07

Rajd Roma Capitale

19-20.08

Rajd Czech Barum Zlin

07-08.10

Rajd Węgier