Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Zadanie nt. „Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji imprez mistrzowskich w Polsce w roku 2023”.

Llarena i Fernández w mistrzowskich koronach

Hiszpanie Efrén Llarena i Sara Fernández mogą odbierać gratulacje z okazji zdobycia mistrzowskich tytułów FIA ERC 2022. Stało się to już przed Barum Czech Rally Zlín (26-28 sierpnia), z którego swoje zgłoszenie wycofał Simone Tempestini, jedyny kierowca, który mógł jeszcze pozbawić Llarenę mistrzowskiej korony. Przewagi punktowej wywalczonej przez Llarenę i Fernández podczas wcześniejszych rund mistrzostw Europy nie jest już w stanie odrobić żadna załoga.

Llarena, który w 2021 roku zajął drugie miejsce w rywalizacji na Starym Kontynencie za Andreasem Mikkelsenem, zostaje pierwszym hiszpańskim mistrzem ERC od czasów Antonio Zaniniego w 1980 roku, podczas gdy Fernández zdobywa drugi z rzędu tytuł mistrzowski wśród pilotów.

Po dołączeniu do Team MRF Tyres na początku roku, Llarena i Fernandez rozpoczęli sezon niezbyt szczęśliwie, kiedy w Rally Serras de Fafe – Felgueiras – Cabreira e Boticas zajęli 12. miejsce w klasyfikacji generalnej po uszkodzeniu chłodnicy już pierwszego dnia.

Prowadząc Škodę Fabia Rally2 Evo, duet ten odniósł wyjątkowe pierwsze zwycięstwo w marcowym Rajdzie Azorów, wyprzedzając w samej końcówce Ricardo Mourę.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na asfaltowych trasach Rajdu Wysp Kanaryjskich poprzedziło czwartą pozycję w Rajdzie Polski. Na czele stawki umocniło ich również drugie miejsce w Tet Rally Liepāja oraz czwarte podczas włoskiej rundy europejskiego czempionatu.

W kategorii ERC3 mistrzowskie tytuły również jeszcze przed czeską rundą mistrzostw Europy wywalczyli Igor Widłak i Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3).

 

  •  

  •   
       •  


  •  


  •    •  

Marczyk zwycięża
w Mikołajkach

Kalendarz ERC 2023

11-12.03

Rajd Serras de Fafe e Felgueiras

05-06.05

Rajd Wysp Kanaryjskich

19-21.05

ORLEN 79. Rajd Polski

17-18.06

Tet Rajd Lipawy

07-08.07

Królewski Rajd Skandynawii

29-30.07

Rajd Roma Capitale

19-20.08

Rajd Czech Barum Zlin

07-08.10

Rajd Węgier