Kibice

Informacja Komitetu Organizacyjnego ORLEN 77. Rajdu Polski

Wielkimi krokami zbliża się ORLEN 77. Rajd Polski, nasze wspólne rajdowe święto oraz okazja do podziwiania załóg rywalizujących na trasach Mistrzostw Europy. Tegoroczne zawody odbywają się w stulecie pierwszego Rajdu Polski. Ten piękny jubileusz przypada w roku, w którym niestety zmagamy się ze skutkami pandemii Covid – 19.

Docierają do nas liczne pytania dotyczące obecności kibiców przy trasie ORLEN 77. Rajdu Polski. Niestety obowiązujące w chwili obecnej przepisy prawa nie zezwalają na organizację tego typu zawodów z udziałem kibiców. Jako organizator rajdu jesteśmy zobligowani do przygotowania i przekazania do stosownych władz dokumentów, na podstawie których wydana będzie zgoda na jego przeprowadzenie. Dokumenty takie jak Plan Bezpieczeństwa oraz Czasowa Zmiana Organizacji Ruchu zostały już przez nas opracowana i są w trakcie uzgadniania z Policją oraz władzami samorządowymi.

Stosując się do obowiązującego obecnie prawa w dokumentach tych nie przewidziano obecności kibiców na trasie zawodów. Na obecnym etapie przygotowań do rajdu organizator nie przewiduje zatem stworzenia stref kibica, parkingów dla kibiców czy sprzedaży biletów. Zgodnie z zapisami Załącznika S do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego, FIA nie dopuszcza również (tak jak w innych zawodach międzynarodowych tej rangi) obecności kibiców w Parku Serwisowym.

Jeżeli przepisy ulegną zmianie na tyle wcześnie, że pozwoli to na wprowadzenie korekt do dokumentacji stanowiącej podstawę do wydania zgody na rozegranie ORLEN 77. Rajdu Polski to liczymy, iż możliwa będzie Wasza obecność przy trasie zawodów. Będziemy Was o tym informować na bieżąco.

Warszawa, 06.05.2021 •  


 •  

 •   
   

 •    
    •   •  


 •  

SS-14 Rally Poland 100th Anniversary
- ORLEN 77. Rally Poland

Kalendarz 2021

18-20.06.

ORLEN 77. Rajd Polski

01-03.07.

Rajd Lipawy

23-25.07.

Rajd Roma Capitale

27-29.08.

Rajd Barum Czech Zlín

16-18.09

Rajd Azorów

01-03.10.

Rally Serras de Fafe e Felgueiras

22-24.10.

Rajd Węgier

18-20.11.

Rajd Wysp Kanaryjskich