(30.06.2024) ORLEN 80. Rajd Polski jako runda mistrzostw świata czyni również starania o przyznanie akredytacji środowiskowej FIA. Federacja poprzez program akredytacji środowiskowej zamierza ograniczyć ślad węglowy jaki wytwarzany jest przez sport samochodowy i wpływać pozytywnie na świadomość ekologiczną zespołów, klubów, organizatorów zawodów oraz kibiców.

Dlatego w tym roku do ulubionego hasła rajdowego kibiców Feel the gravel dodaliśmy Save the nature. Na stronie rajdu dodaliśmy dedykowaną ekologii zakładkę, w której zamieściliśmy informacje o podjętej w tym roku polityce środowiskowej. Udostępniamy również pewne wytyczne, o których przestrzeganie prosimy kibiców, abyśmy wspólnie dbali o środowisko. Przede wszystkim zależy nam by nie chodzić po polach i nie niszczyć upraw. Zależy nam również na pamiętaniu o segregacji śmieci. Zalecamy także współdzielenie przejazdów na odcinki specjalne, czyli maksymalne wykorzystanie samochodów, by ograniczyć ich liczbę. 

Ponieważ nasz Rajd odbywa się w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski pragniemy przybliżyć przyrodnicze walory regionu promowanego hasłem: Mazury – cud natury. Zaprosiliśmy do współpracy lokalne nadleśnictwa, które przekazały ciekawe materiały na nasze stoisko ekologiczne w Rally Fan Parku. Nadleśnictwo Gołdap poprowadziło warsztaty i zajęcia w Rally Fan Parku oraz konkursy z nagrodami. W niedzielę o godzinie 13.30 na scenie w Rally Fan Parku będzie można wziąć udział w naszym konkursie o tematyce ekologicznej i wygrać gadżety rajdowe i środowiskowe. Warto nas odwiedzić i zajrzeć do zakładki ekologicznej. Znajdziecie tam między innymi informacje pomocne do wzięcia udziału w konkursie.

Udostępnij.