(30.06.2024) Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid) wygrali zakończony dziś ORLEN 80. Rajd Polski, siódmą rundę mistrzostw świata. Był to pierwszy występ fińskiej załogi na drogach wokół Mikołajek, a zarazem drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Za Finami, ze stratą wynoszącą 28,3 s, uplasowali się ich zespołowi koledzy – Elfyn Evans i Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1 Hybrid). Na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi –Adrien Fourmaux i Alexandre Coria (Ford Puma Rally1 Hybrid), których od zwycięzców dzieliło 42,7 s. Liderzy mistrzostw świata Thierry Neuville i Martjin Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) do mety dojechali na czwartym miejscu (+1:10,8 s).

W klasyfikacji WRC2 zwycięstwo również odnieśli Finowie – Sami Pajari z Enni Malkonen w Toyocie GR Yaris Rally2. To ich drugie z rzędu zwycięstwo w WRC2, poprzednio byli najszybsi w Rajdzie Sardynii. 22 sekundy za nimi uplasował się szwedzko-brytyjski duet Oliver Solberg/Elliot Edmondson (Skoda Fabia RS Rally2), a po trzecie miejsce sięgnął Estończyk Robert Virves, którego pilotował Aleks Lesk (Skoda Fabia RS Rally2, +1:23,3 s).

Udostępnij.