30 stref kibica

Firma Top Racing, partner komercyjny PZM 75. Rajdu Polski, przygotowała ponad 30 stref kibica przy odcinkach specjalnych tegorocznej edycji imprezy. Wszystkie strefy wyposażone będą w toalety przenośne, a na niektórych z nich przygotowane zostaną punkty gastronomiczne wraz z nagłośnieniem.

Wszystkie strefy znajdują się na terenach wynajętych od ich właścicieli i będą wytyczone oraz oznakowane zgodnie z regułami bezpieczeństwa. Do stref prowadzić będzie kilkaset tabliczek kierunkowych rozstawionych przy głównych drogach tranzytowych pomiędzy odcinkami.

W strefie zlokalizowanej na terenie toru Mikołajki Arena znajdować się będzie lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe. Ta doskonale znana kibicom z lat ubiegłych atrakcja, w tym roku umożliwi oglądanie z lotu ptaka pięciu odcinków (Superoes Mikołajki Arena w piątek, dwukrotnie odcinek Mikołajki Max w sobotę oraz dwukrotnie oes Baranowo w niedzielę). Bilety na loty widokowe już teraz można kupić w sklepie topracingshop.pl, a podczas rajdu będą dostępne w Punktach Informacji Kibica oraz na lądowisku na terenie toru.

Największa powierzchniowo strefa kibica – Dobra Wola (ponad 20 hektarów) znajduje się na sobotnim odcinku Stare Juchy (OS-4 i OS-8). W tym dniu warto także rozważyć odwiedzenie znajdujących się na oesie Świętajno stref z „hopami” – Zajdy i Rosochackie, a także zlokalizowanych bliżej Mikołajek stref Górkło (OS-2 i OS-6 Paprotki) oraz Nowe Sady (OS-5 i OS-9 Mikołajki Max).

W niedzielę została dla kibiców przygotowana nowa strefa Sołdany (OS-10 i OS-13 Pozezdrze). Godne polecenia są również znajdujące się na nowym fragmencie OS-11 i OS-14 (Gołdap) strefy Marcinowo i Włosty. Ostatni niedzielny odcinek to doskonale znana z lat ubiegłych próba sportowa Baranowo (OS-12 i OS-15), na której największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszy się zazwyczaj bardzo techniczny i „klimatyczny” fragment trasy przebiegający uliczkami byłego PGR.

Mapy odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi strefami widokowymi zostały opublikowane w dziale dla kibiców.  W najbliższych dniach znajdą się tam również wykonane z powietrza zdjęcia wszystkich stref kibica.

 

 •  


 •  

 •  


 •  

 •   
   

 •    
   
 •  


 •  


 •  

PZM 75. Rajd Polski / PZM 75th Rally Poland

PZM 75. Rajd Polski

Kalendarz 2018

22-24 marca:

Azores Airlines Rallye (Portugalia)

03-05 maja:

Rally Islas Canarias (Hiszpania)

01-03 czerwca:

Acropolis Rally (Grecja)

15-17 czerwca:

Cyprus Rally (Cypr)

20-22 lipca:

Rally di Roma Capitale (Włochy)

24-26 sierpnia:

Barum Czech Rally Zlín (Czechy)

21-23 września:

Rajd Polski

12-14 października:

Rally Liepaja (Łotwa)