FLASH #23

Data: Niedziela, 2 lipca
Dzień: 4, Flash N°: 23
Odcinek specjalny: OS Paprotki 2, Długość: 18.68 km
Pogoda: deszcz                                                     
Warunki na trasie: mokry szuter, błoto

 

Samochód 8.   BREEN/MARTIN

„Planem było ukończenie tego rajdu. Muszę przyznać, że to był najtrudniejszy rajdowy weekend w mojej karierze. W końcówce zaczął padać deszcz, co na pewno nie ułatwiło zadania. Następna w kalendarzu jest Finlandia. Mam nadzieję na dobry rezultat, zwłaszcza po świetnym wyniku przed rokiem.”

Samochód 11.  HÄNNINEN/LINDSTRÖM

„Cieszę się, że rajd już się skończył. Zobaczymy, które miejsce będzie na mecie. Na pewno nie chciałem za wszelką cenę walczyć z Mikkelsenem i Evansem.”

Samochód 7.   MIKKELSEN/JAEGER

„Jechaliśmy na maksimum. Przyczepność była bardzo dobra, jazda naprawdę sprawiała mi radość. Cieszę się, że kończę ten rajd właśnie w takim stylu.”

Samochód 10.   LATVALA/ANTTILA

„To był bardzo dobry przejazd. Na początku padał lekki deszcz i było ślisko. Straciłem trochę prędkości. Zobaczymy co zrobią inni kierowcy. Na pewno Ogier będzie chciał zdobyć maksimum punktów na Power Stage. To był bardzo dobry weekend pod wieloma względami. Przede wszystkim udowodniliśmy, że samochód jest bardzo szybki.

Samochód 3.  EVANS/BARRITT

„Cieszę się, że udało mi się odeprzeć ataki Andreasa. Na pewno deszcz nie pomagał na tym odcinku. To był bardzo trudny weekend. Mam nadzieję, że słońce jeszcze dla mnie zaświeci. Dobrze, że udało się zdobyć cenne punkty do klasyfikacji producentów. Liczę, że w Finlandii będzie jeszcze lepiej.”

Samochód 14.   ØSTBERG/FLOENE

„To na pewno nie był weekend moich marzeń. Liczyłem na znacznie więcej. Drugi przejazd tego odcinka był dobry. Nie mieliśmy większych problemów. Bardzo podoba mi się ten oes, zwłaszcza hopy tuż przed metą.”

Samochód 9.   LEFEBVRE/MOREAU

„Cieszę się, że jestem na mecie. To był dobry weekend. Z pewnością to był mój najlepszy występ w mistrzostwach świata. Ze strony zespołu ciążyła na mnie presja, aby bezproblemowo dotrzeć do mety.”

Samochód 15.  SUNINEN/MARKKULA

„Nie jestem zadowolony z przejazdu. W tym samym miejscu, gdzie wcześniej Tanak popełnił błąd, mnie również uciekł tył samochodu. Wielka szkoda, bo przez to straciłem jedno miejsce.”

Samochód 6.  SORDO/MARTI

„Było bardzo ciężko. To nie był łatwy weekend. Czwarte miejsce jest dobre, bowiem zdobyliśmy bardzo dużo punktów do klasyfikacji producentów. Oczywiście liczyłem na więcej na tym rajdzie.”

Samochód 1.   OGIER/INGRASSIA

Uszkodzony przód samochodu.

„Nic wielkiego się nie stało. Na pewno nie jechałem na optimum. Oczywiście jestem rozczarowany z powodu Otta. On jechał bardzo szybko. Liczyłem na tym rajdzie na więcej, ale jest, jak jest. Pierwszego dnia jechałem jako pierwszy i to nie była dobra pozycja.”

Samochód 4. PADDON/MARSHALL

„To bardzo dobry wynik dla całego zespołu. Zwłaszcza wczorajszy etap był bardzo dobry w moim wykonaniu. Wywozimy z Polski wiele cennych punktów do klasyfikacji producentów. Popełniłem niewiele błędów i to jest ważne. Tak naprawdę po tak kiepskiej pierwszej części sezonu, ten wynik jest jak zwycięstwo.”

Samochód 5.   NEUVILLE/GILSOUL

„To był niesamowity weekend. Bardzo szkoda mi Otta, ale takie są rajdy. To wspaniałe zwycięstwo. To była zacięta walka o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, bowiem moim największym celem był zdobycie większej liczby punktów niż Ogier i to się udało. Końcówka sezonu na pewno będzie bardzo interesująca.”

 

 

 •  


 •  

 •  


 •  

 •   
   

 •    
   
 •  


 •  


 •  

PZM 75. Rajd Polski / PZM 75th Rally Poland

PZM 75. Rajd Polski

Kalendarz 2018

22-24 marca:

Azores Airlines Rallye (Portugalia)

03-05 maja:

Rally Islas Canarias (Hiszpania)

01-03 czerwca:

Acropolis Rally (Grecja)

15-17 czerwca:

Cyprus Rally (Cypr)

20-22 lipca:

Rally di Roma Capitale (Włochy)

24-26 sierpnia:

Barum Czech Rally Zlín (Czechy)

21-23 września:

Rajd Polski

12-14 października:

Rally Liepaja (Łotwa)